homevyšetřeníkontaktní čočkybarevné čočkydioptrické brýle

 

OPTOMETRISTA

 

VYŠETŘENÍ U OPTOMETRISTY

Jak bylo již řečeno, optometrista, je specialista na lidské oko. Jde o nelékařského zdravotního pracovníka, který by měl být kompetentní poradit vám ohledně vašeho očního problému. Nejprve tomu však musí předcházet vyšetření. Toto vyšetření bohužel není propláceno pojišťovnami, ale za to jde o velice přístupnou záležitost bez průtahů a dlouhého čekání. Optometristu můžete nalézt například v každé dobré optice, ale také na očních klinikách. Výsledkem vyšetření může být samozřejmě také předepsání vhodných brýlí či čoček.

PRŮBĚH VYŠETŘENÍ U OPTOMETRISTY

Vyšetření optometristou probíhá následovně. Nejde o časově náročné vyšetření, u optometristy strávíte nejdéle 20 – 30 minut. Nejprve se určí pacientova anamnéza. V případě komplikovanějších obtíží, při zjištění nějaké oční patologie, optometrista posílá pacienta za oftalmologem. V opačném případě, tedy že se jedná o běžný oční nález. Následuje posouzení vady oka a nakonec přichází ze strany optometristy návrh řešení vady nebo také předepsání vhodné pomůcky. Při vyšetření se zpravidla používá tzv. refraktometr, což je přístroj na jeho základě, se měří zrak.

V průběhu očního vyšetření, by vám měl optometrista sdělit, co se dozvěděl a nakonec jaké navrhuje řešení. Přestože není vyšetření hrazeno pojišťovnou, nezoufejte, obvykle stojí kolem 300 korun.

 

Biofreeze

OPTOMETRISTA - VYŠETŘENÍ

LIDSKÉ OKO - STAVBA

stavba-oka

 

 


© Optometrista - vyšetření