homevyšetřeníkontaktní čočkybarevné čočkydioptrické brýle

 

OPTOMETRISTA

 

DIOPTRICKÉ BRÝLE

Dioptrické brýle jsou už dlouhověkou pomůckou pro korekci zraku. Brýle se obvykle skládají z obruby a čočky samotné. Moderní brýle již mají gumové pacičky, aby brýle dobře seděly na nose. Dioptrické brýle jsou v dnešní době do jisté míry módním doplňkem a nosí se stejně často, jako kontaktní čočky. Brýle mohou pomoci například při takovém postižení jako je krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus.

TYPY DIOPTRICKÝCH BRÝLÍ

Dioptrické brýle mohou mít například skla bifokální, která jsou vhodná jak pro denní nošení, tak na čtení, kdy je v dolní části brýlí vyšší dioptrická síla než v té horní. Čočky brýlí jsou vyráběny nejen ze skla, ale také z mnoha druhů plastů. Existují výhody, jako je lipofobní úprava, díky které se čočky hůře zašpiní otisky prstů nebo jinou mastnotou. Existuje také antireflexní vrstva, díky níž se člověk tak lehce neunaví například u počítače či u sledování televize.

V případě, že si nevíte rady s rozhodnutím, jestli zvolit dioptrické brýle nebo sluneční brýle, můžete zvolit kombinaci obojího. Existují sluneční brýle s dioptrickými skly nebo také tzv. ztmavovací skla, která na slunečním světle ztmavnou tak, aby to bylo pro nositele komfortní, a v místnosti opět vyblednou.

 

Biofreeze

OPTOMETRISTA - VYŠETŘENÍ

LIDSKÉ OKO - STAVBA

stavba-oka

 

 


 © Optometrista - Dioptrické brýle